fbpx

Cyklistické tipy a triky

Videa poskytl Štěrba bike.

Kolik investovat do kola?

Kolik jste ochotni investovat do kola? Jaké jsou časté rozdíly v ceně kol? V následujícím videu zjistíte základní rozdíly v cenovém rozdílu kol pod a nad 20 000,- a v čem jsou lepší kola, například nad 40 000,-. Váháte, kolik investovat do nového kola? Určitě se podívejte, co můžete za utracené peníze dostat a nebo na čem naopak ušetřit.

Značení plášťů

Už jste někdy slyšeli o tom, že pláště mají nějaké značení? Je dobré se v nich orientovat. V následujícím videu uvidíte podrobný popis toho, jak se pláště značí a co jednotlivé hodnoty znamenají.

Jak správně řadit na kole

Jak správně řadit na kole? Zvolili jste špatný převod a posloucháte nepříjemný orchestr hrající při každém šlápnutí? Podívejte se na následující video a naučte se správně řadit a tím například nepoškodit řetěz a nebo třeba přehazovačku.

Jak správně vyměnit duši

Jak správně vyměnit duši? V následujícím videu uvidíte podrobný postup této opravy. Jednotlivé kroky určitě zvládnete i z pohodlí své garáže, kočárkárny a nebo blízkosti pole u kterého jste duši píchli.

Co s sebou vozit na kole

Co s sebou vozit, aby byl cyklista připraven jak na silniční provoz, tak na základní opravu kola?

V následujícím videu se dozvíte o základním vybavení, které je dobré mít vždycky u sebe a na co jednotlivé části výbavy slouží.

Po shlédnutí videa se dozvíte základní kroky při náhlém poškození kola a také několik cenných typů nejen při opravách defektů.

Mazání

Kdo maže, ten jede?! V následujícím videu se dozvíte, jak, čím a co správně mazat. Jsou různé typy maziv a zároveň není jedno, kolik maziva použijeme. Při nesprávném druhu mazací kapaliny můžete promazávanou část klidně poškodit. Je také vhodné před mazáním provést určité kroky, jako je čištění. Dále je potřeba zvýšené pozornosti na čísti kol, které se mazat nesmí.