fbpx

Kurz opravy jízdních kol

Nebaví Tě pravidelně odevzdávat nemalé peníze v servise kol za svého dvoukolého miláčka? Pak jsi tu správně! Během tohoto kurzu se naučíš, jak správně pečovat o své kolo a tím se vyhnout mnoha nepříjemnostem, které zasáhnou nejen tvoji peněženku.

Kromě samotné údržby Tě naučíme, jak postupovat v případě náhlých problémů. Budeme se věnovat jak poměrně lehkým opravám, jako je například výměna duše, tak zdánlivě těžkým závadám, jako je prasklý řetěz, nebo problémy s brzdovým systémem.

Kolo není tak složitý nástroj! I Ty se můžeš naučit, jak si ho opravit a udržet v dobrém stavu a ušetřit přitom stovky, někdy i tisíce korun za jeho servis.

Na kurzu se nejen dozvíš, jak kolo opravovat, ale hlavně si to prakticky vyzkoušíš pod dozorem profesionálního lektora, který rád povede tvé kroky a s ochotou poradí s nejčastějšími problémy.

Co si vzít s sebou

 • kolo
 • pohodlné oblečení (můžete se ušpinit)
 • poznámkové potřeby
 • dobrou náladu

Jak to bude na kurzu vypadat

Na kurzu budeš vybaven stojanem pro své kolo, pro příjemnější práci při opravách a názornějším popisu a ukázkách lektora. Kromě stojanu si vyzkoušíš práci s vhodným nářadím při základních opravách kola. Lektor vždy danou techniku vysvětlí a ukáže a následně si ji sám vyzkoušíš pod jeho dozorem, protože co si člověk sám vyzkouší, nejlépe si pamatuje.

Program školení

 1. čištění a mazání – naučíme se co, kdy a jak čistit a mazat
 2. běžná údržba – pravidelná kontrola, co, kdy a jak dotáhnout či povolit
 3. tipy a triky při výměně duše a sundání kola
 4. centrování kola doma i v terénu
 5. údržba kazety
 6. servis brzd – jejich seřízení a výměna
 7. péče o řetěz – měření, nýtování a výměna doma i v terénu
 8. údržba lanek
 9. seřízení přehazovačky a přesmykače
 10. nejčastější problémy se středy kola

V poslední hodině se zaměříme na individuální problémy každého z Vás. Pokud Vám něco v průběhu kurzu nepůjde a nebo nebude jasné, bude možnost si to zkusit znovu. Případně si můžeme ukázat něco, co nebylo obsahem kurzu. Pokud máte nějaký dlouhodobý problém s kolem, který zde budete chtít vyřešit, napište nám ho prosím do poznámky při přihlašování do kurzu, abychom se mohli lépe připravit na každého z Vás.

Do poznámky uveď, jaký typ kola a druh brzd máš. Pokud bys chtěl řešit něco speciálnějšího, co není v programu kurzu, popiš to také do poznámky v přihlášce.

Informace o kurzu

cena kurzu: 3 400 Kč

(akce: 1+1 účastník za 3 000 Kč/osoba)

rozsah: 8 hodin

Dostupné termíny

Užitečné informace

Kdy se dozvím místo konání kurzu?
Kompletní organizační informace, včetně místa konání rozesíláme nejpozději týden před termínem kurzu. Místo vybíráme podle počtu přihlášených účastníků, proto jej nedokážeme sdělit ihned.

Od kdy do kdy kurz probíhá?
Kurz probíhá od 9:00 do 17:00. Je dobré se na kurz dostavit o 30 minut dříve.

Co si mám vzít s sebou na kurz?
Účastníci si přivedou své kolo, pohodlné oblečení (může se ušpinit), poznámkové potřeby a dobrou náladu.

Jak je to na kurzu s obědem?
Jídlo si zajišťuje každý sám. Hodinová pauza na oběd je kolem půl jedné. Dopoledne i odpoledne je jedna krátká pauza na občerstvení.

Do kdy je potřeba kurz zaplatit?
Přihláška je platná až po jejím zaplacení, je tedy dobré celou částku uhradit co nejdříve a tím si místo na kurzu zarezervovat. Bankovní účet: 2402518434 / 2010, jako variabilní symbol (VS) uveďte Vaše tel. číslo, které vyplníte u přihlášky na kurz.

Můžu změnit termín kurzu?
Termín kurzu je možné změnit nejdéle však 15 dní před konáním kurzu.

Novinka: Kurz jako dárek

Pokud chceš kurz darovat, uveď prosím jméno a příjmení obdarovaného. Ostatní kontaktní údaje uveď na sebe. Po předání dárku stačí napsat e-mail a kontaktní údaje upravíme na obdarovaného. Popřípadě si můžeš organizační informace přeposlat/předat. Počítáme s tím, že se nemusíš trefit do termínu, a proto si ho můžeš bezplatně změnit. Stačí napsat e-mail a přihlášku i platbu přesuneme.

Poukaz ve formátu PDF Vám zašleme do 48 hodin e-mailem. Do poznámky uveď heslo kurz jako dárek.

Přihláška na kurz

  Objednávám na firmu

  Hodnocení kurzistů a komentáře